Magdalena Karwowska – Blaqkie Moon

Magdalena Karwowska. Fot. Adriana Karwoska
Magdalena Karwowska. Fot. Adriana Karwowska

O Magdzie

Studentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W obrębie jej działań artystycznych można znaleźć rysunek, malarstwo, fotografię, grafikę artystyczną oraz komputerową, animację i videoart, ostatnio także próbuje swych sił w charakteryzacji i efektach specjalnych. Fanka science-fiction i fantasy, ciężkich brzmień, miłośniczka kotów oraz kawy. Spokoju i odpoczynku szuka na łonie natury. Wiecznie poszukująca. Podążająca za swoimi ideałami. Inspiracji szuka w przyrodzie, nauce, filozofii i duchowości. Woli sobie utrudniać i szukać niekonwencjonalnych rozwiązań niż wybierać te proste.

Magda pracuje aktualnie dla PoKaszubsku.pl i Magazynu Kaszuby nad grafikami kaszubskich demonów, które będą zdobiły koszulki. Jest autorką wizerunku Borowej Ciotki i Hermusa.

Magda Karwowska:

Przyznam, że temat kaszubskich legend podjęłam z wielkim optymizmem. Kaszuby to miejsce absolutnie wyjątkowe. Legendarny las jest niezbadany, dziki, tajemniczy, mieszkają w nim różne osobliwości, jak na przykład Borowa Ciotka. To naprawdę bardzo intrygująca postać. Łączy w sobie cechy osoby kochającej i opiekuńczej, ale zarazem trochę szalonej i bardzo tajemniczej. Jest ciepła, troskliwa, dobroduszna, ale i stanowcza, a jeśli trzeba – nawet ostra, bezwzględna. Wie jakie są zasady, wie że trzeba ich przestrzegać. Jej całym światem jest las, którym się opiekuje i za który jest odpowiedzialna. Można powiedzieć, że las jest „w jej głowie” i „na jej głowie”. Ja postarałam się te wszystkie cechy zebrać i jak najlepiej zobrazować.

Link do Magdy strony:

http://blaqkiemoon.blogspot.com/

 

Produkty: