PoKaszubsku kilka słów o nas

„PoKaszubsku” – Galeria Magazynu Kaszuby. Powstała z fascynacji sztuką i kulturą Kaszub. Stawia sobie za cel popularyzację kaszubskiego wzornictwa i samych twórców, którzy pochodzą z tej części Polski.

– Widzę, jak piękne przedmioty powstają na Kaszubach. Są tworzone z pasją i sercem. Dlatego warto je pokazywać  w całej Polsce, Europie i na świecie – mówi współzałożycielka galerii, Edyta Słomczyńska. I dodaje: – Tradycyjne wzory kaszubskie, znane nam wszystkim z haftu, często są pretekstem dla współczesnych twórców do ich reinterpretacji, do przetwarzania. W ten sposób powstają nowoczesne zdobienia przedmiotów użytkowych, w których czuć kaszubskiego ducha. Jednak nie zawsze są to wzory ze skansenu.

Bo – jak przekonuje Edyta Słomczyńska –  Kaszuby to absolutnie nowoczesny region, w którym – obok wyrobów tradycyjnych, powstają zupełnie współczesne dzieła. Coraz bardziej popularny jest na Kaszubach zupełnie „świeży” design – nowoczesny, a zarazem odwołujący się do tradycji.

– W galerii PoKaszubsku chcemy pokazywać obydwa nurty współczesnej sztuki użytkowej Kaszub. W sklepie, każdy miłośnik tradycyjnego i nowoczesnego wzornictwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

Edyta Słomczyńska Fot. Love My Photography
Edyta Słomczyńska Fot. Love My Photography

 

***

Właścicielem sklepu PoKaszubsku.pl jest AREA PRESS Sp. z o.o., właściciel Magazynu Kaszuby.

AREA PRESS Sp. z o.o
ul. Sambora 22C/1
83-300 Kartuzy
KRS 0000625678

NIP: 5892025465

REGON: 364820920

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *